חיפוש באתר

חדר שינה

עיצוב חדר השינה יקבע אם נישן שנת לילה עריבה או שנקום על רגל שמאל, ולכן חשוב להקפיד על עיצוב שיתאים לצרכינו

מבין חדרי הבית שעברו מהפך בתפיסה בעשורים האחרונים, רבים יאמרו כי זה שעבר את השינוי הגדול ביותר הוא בוודאי חדר השינה, החדר שבו אנו מסיימים כל יום ארוך ומתחילים כל יום מחדש. אם לפני כמה עשורים חדר השינה היה לרוב חדר בינוני עד קטן ובמקומו נהגנו לתת לא מעט מקום לסלון ולחדר האירוח, כיום רבים מעדיפים להקטין את המטבח, הסלון ואפילו את חדר האמבטיה על מנת לרווח עוד קצת את חדר השינה המודרני או כפי שרבים נוהגים לכנות אותו יחידת השינה או יחידת ההורים.

ייתכן מאוד כי את השינוי התפיסתי הזה שהוביל לכך שאנו משקיעים לא מעט מאמץ בעיצוב חדר השינה, ניתן להסביר בכך שרבים היום מבינים כי ישנה חשיבות עצומה לזמן המנוחה שלנו אחרי יום עבודה ארוך, טיפול בילדים ויתר עיסוקים וכי אם לאחר כל אלו, חזרנו לחדר שינה קטנטן, מיושן וחשוך, אין ספק שהיום הבא יהיה קשה עוד יותר.

נדמה כי עיצוב חדר שינה מתחיל בראש ובראשונה בבחירת מיטה שהיא ללא ספק הרהיט המרכזי ביותר בחדר. לכל אחד יש העדפות שונות כאשר זה מגיע למיטה ובין אם אנו מעדיפים מזרון קשה או רך או בין אם קונים מיטה דרך איקאה או חנות רהיטים יוקרתית, חשוב להתאים את המיטה לחדר השינה ולצרכים האישיים במיוחד מבחינת הגודל. כך למשל זוגות צעירים המתגוררים בדירה קטנה יצטרכו לוותר כנראה על מיטת קינג סייז ולהעדיף מיטה זוגית סטנדרטית וכזו שגם מכילה תאי אחסון למצעים ושאר חפצים.

רבים אולי יטענו כי משום שאת מירב הזמן שאנו מבלים בחדר השינה אנו מבלים בכלל מתוך שינה, לא צריכה להיות משמעות מיוחדת לעיצוב ובמקום כך עדיף אולי להשקיע בחדרים בהם אנו מבלים את הזמן כאשר אנו ערים. אך האמת היא שלא מעט אנשים במהלך היום מפנטזים על הרגע שבו יגיעו הביתה בערב ולאחר שיאכלו את ארוחת הערב או ישכיבו את הילדים לישון, יגיעו סוף סוף אל החדר האישי ביותר בבית, יתרחצו, יכנסו למיטה ויעבירו את שעות הלילה רגועים ונינוחים.

מכיוון ששנת הלילה חשובה לנו כל כך חשוב גם להבין כי החדר שבו אנו ישנים יכול לקבוע האם תהיה לנו שנת לילה טובה או שנקום בבוקר עייפים ומרוגזים. מהסיבה הזו כאשר בוחנים את עיצוב חדר השינה ההולך ומתפשט בשנים האחרונות ניתן לראות כי מעצבי הפנים מנסים ליצור סביבה שתהיה אישית ואינטימית מאוד, כזו שתעניק תחושה רוגע ונינוחות איתה אפשר ללכת לישון בלילה ולהתעורר בבוקר וכי כיום חדר השינה מעוצב כך שיכיל את הטקסים הקבועים שכל אחד מאיתנו עושה לפני השינה ומיד כאשר הוא מתעורר.

בדיוק מהסיבה שכל אחד אוהב להירגע בדרכים משלו, חשוב להתאים את עיצוב חדר השינה גם להעדפות האישיות וכיום ניתן לעצב חדר שינה בסגנון מינימליסטי ומודרני לאילו שאוהבים סדר וניקיון, עם קירות, רהיטים ומצעים לבנים או בגווני שמנת בהירים וניתן גם לבחור חדר שינה במראה עתיק יותר או חדר שינה כפרי שנותן תחושה חמימה יותר עם רהיטים עשויים עץ מלא ובכלל תחושה מלאה יותר.

יחד עם מגוון הסגנונות בניהם ניתן לבחור בעיצוב חדר שינה, כדאי גם להיזהר לבחור בסגנון העכשווי המחודש והנחשב ביותר, בייחוד אם בוחרים בו רק בגלל הפופולאריות ולא בגלל שמתחברים אליו באופן אישי. חדר השינה צריך לבטא אותנו בצורה הטובה ביותר, לא רק למען המבקרים אלא על מנת שיוכל למלא את תפקידו להיות אותו מבצר אישי, תחנת עגינה, או נקודת אור בסופו של יום ובתחילתו.

הוספת תגובה
שם מלא:*

כותרת:*

תוכן התגובה: