חיפוש באתר

תחזוקת מצבות

שימור ותחזוקה של חלקות קבר.

כמה פעמים יצא לכם להגיע לאזכרה ולגלות חלקת קבר מוזנחת עם מצבה מלוכלכת ומוזנחת? יש להניח שנחשפתם הרבה למקרה כזה, מפני שזהו מחזה נפוץ בבתי העלמין בארץ. במשך השנים, מצבות חשופות לסוגים הרבים של פגעי מזג האוויר וכתוצאה מכך, הכיתוב שעליהן נמחק והאבן ממנה עשויה המצבה, נסדקת ולפעמים גם נשברת. למרות כל אלו, מעטים האנשים, אשר מוצאים זמן כדי לבוא לנקות ולתחזק את חלקת הקבר של יקיריהם באופן שוטף.

בעקבות העובדה שבתי העלמין בארץ, אינם מספקים שירותי תחזוקה, ישנן מספר לא מבוטל של חברות פרטיות, אשר מתמחות בתחום תחזוקת מצבות וקברים ובשיפוצן. חברות אלו, מביאות איתן ניסיון רב ושנים של מוניטין מכובד בתחום ומבצעות את עבודתן ברגישות ובכבוד רב כלפי הנפטר וכלפי משפחתו. תחזוקה של מצבה או חלקת קבר, כוללת בתוכה מספר פעולות, אשר מתבצעות אחת לחודש, במידה ושכרתם את שירותיה של חברה המתמחה בתחום זה. מניקוי יסודי של המצבה ושל חלקת הקבר, תחזוקה של כיתוב המצבה ותיקונו ועד לשימוש בחומרים מיוחדים, אשר תורמים לעמידותה של המצבה ושומרים עליה מפני נזקים שיגיעו בהמשך. במידה ותזניחו את מצבת יקיריכם, תופתעו לגלות, שלאחר מספר שנים, מצבה יכולה להגיע למצב של הרס רציני ולא תהיה לכם ברירה אלה לבצע שיפוץ מקיף למצבה, שכמובן, יעלה לכם ביוקר.

לסיכום, ניתן להסיק, שהעסקתה של חברה, אשר מתמחה בתחזוקה שוטפת של מצבות וחלקות קבר, הוא רעיון טוב והינו מהווה פתרון הולם לבעיה הנ"ל. גם מבחינת הכבוד לנפטר והכבוד למקום מנוחתו וגם מבחינה כלכלית. השכרת שירותים של חברה מקצועית בתחום, היא אינה פעולה יקרה בכלל ובסופו של דבר, תחסוך לכם הרבה כסף במשך השנים. בנוסף, חשוב לציין, שכאשר בוחרים חברה, אשר תדאג לתחזוקה שוטפת של המצבה ושל חלקת הקבר, יש להסתמך על המלצות מכרים ולבדוק בקפידה את "תיק העבודות" של החברה באתר האינטרנט שלה. כך תוכלו להתרשם מהשירות ומהאיכות של החברה, בכל מה שנוגע לתחזוקה וניקיון של מצבות וחלקות קבר.

הוספת תגובה
שם מלא:*

כותרת:*

תוכן התגובה: