חיפוש באתר

צילום תעשייתי

מהו צילום תעשייתי, כיצד הוא נעשה, ולאילו צרכים.

בעולם העסקים כיום, תמונה שווה מליוני מילים. כל מה שאנו רואים באתרי אינטרנט, קטלוגים צבעוניים ופרסומות בתקשורת, מסתמך על תמונות באיכות גבוהה, כדי להעביר את המסר של העסק או המוצר אל הצופים. צילום תעשייתי הוא תחום בעולם הצילום, המתמחה בתקשורת שבין העסק ללקוח ולעסקים אחרים, במטרה להעביר אליהם את התהליך התעשייתי של בעל עסק, מכונות או טכנולוגיה, אבל לא רק הם.

צילום תעשייתי הוא תחום של מדיה, שבו מוסדות ציבוריים ופרטיים, מתארים לעולם בתמונות, את פועלם, את השירותים שהם מציעים או את המוצרים שהם מוכרים או מייצרים. קהל היעד יכול להיות אנשי עסקים או מפעלים אחרים או לקוחות יחידים. התמונות לא רק צריכות להיות מבריקות, עם הרמוניה של צבעים ובהירות, אלא גם אמורות להעביר באופן יעיל את המשמעות שלהן, בפחות משנייה. זו בדיוק הסיבה מדוע סוג זה של תמונות, זקוק לצלם מקצועי ומיומן, עם שנים של נסיון בצילום תעשייתי וסביבתי.

צלם מומחה יכול לצלם תמונות מעניינות, אשר יציגו כל מה שרק תרצו, מכל זווית שתבחרו, אשר לא יותירו אפילו שאלה אחת במוחו של הצופה. לצלם תעשייתי צריכה להיות יכולת להבחין בפרטים וליצור עניין מתמונה של מכונה תעשייתית במפעל פשוט. מבחינת הצלם, היכולת הזו מעידה כי הצלם יוצר תמונה אמנותית, יותר מאשר צילום של מכונה. צלם מקצועי יכול לצלם תמונה של חלק אחד מתוך מכונה תעשייתית במפעל, עם שימוש נכון של תאורה וזווית צילום, תוך הבלטה של נקודה מסויימת. כך, כאשר התמונה תהיה חלק מקטלוג המפרסם את עבודת המפעל, או חלק ממצגת, היא תצליח להעביר את כל הסיפור של תהליך הייצור.

באופן ממוקד, הצלם התעשייתי עוסק בתחומים הבאים:

  • כל סוג של צילום, שניתן להשתמש בו כדי לתאר חלק מחברה או עסק, מוצרים. מבנים או שירות, הקשורים לייצור של מוצר כלשהו, אנשים במהלך העבודה, ארכיטקטורה או צילום סביבתי.
  • צילומי פורטרט של צוות עובדים או מנהלים.
  • צילום למטרות הדרכה או צילום של מהלך הדרכה בוידאו.
  • תיעוד של מהלך עבודה.
  • צילומי סטילס של תהליך עבודה.
  • עבודה בשיתוף עם מח' יחסי ציבור, למטרות שיווק.

כאשר מצלמים תמונות של מכונות ומבני תעשייה, עדיף להשתמש בחצובה. הסיבה לכך היא, שלחלק גדול מהמכונות האלה יש קווים מאוד ישרים, אשר ייראו מוזר אם המצלמה תהיה אפילו מעט מוטה. השימוש בחצובה מבטיח גם עבודה קלה יותר וגם תשמור כי המצלמה לא תרעד. אם אין לצלם חצובה, צריך להניח אותה על משהו, שיאפשר לה להיות במצב יציב, מושלם ככל שניתן.

גם נושא התאורה, הוא בעל חשיבות בצילום תעשייתי ובמקרה של צילומי מכונות, דווקא אור רב מדי, הוא לא המצב האידאלי. בצילום מכונות גדולות, יש קושי להשתמש בתאורה מלאכותית, היות ורוב המכונות הללו עשויות מפלדה, אשר מחזירה אור. מסיבה זו כדאי לשמור על מינימום השתקפות ולצלם דווקא בימים מעוננים.

לסיום, הדרך הטובה ביותר לצלם תמונות בתחום התעשייה היא לתרגל ולהתנסות. כל מכונה ומיקום הם שונים. עבור הצלם, עובדה זו מאלצת אותו להשתמש בטכניקות שונות בכל פרוייקט. במשך הזמן, לאחר תרגולים רבים בתחום, הוא מפתח אינסטינקט לגבי הטכניקה הטובה ביותר בה הוא אמור להשתמש, לפי הפרוייקט שמוצע לו.

הוספת תגובה
שם מלא:*

כותרת:*

תוכן התגובה: