חיפוש באתר

עיצוב הבית

עיצוב פנים הבית - עיצוב חדרי ילדים, עיצוב חדר שינה, עיצוב סלון, עיצוב מטבחים

אנו אולי רוצים לחשוב כי רק בשנים האחרונות חלה התעוררות בקרב האוכלוסייה הרחבה בכל הנוגע למודעות לעיצוב הפנים שהוא למעשה עיצוב פנים הבית על חדריו השונים. אך למען האמת גם הסגנונות שאנו נוטים לראות כמיושנים מאוד היו פעם שיא האופנה ונחשבו לדבר המעוצב ביותר, מה שמלמד אותנו שכבר לא מעט עשורים, ניתן למצוא גם בישראל מודעות גבוהה לנושא עיצוב הבית.

עיצוב פנים הוא למעשה מעין אדריכלות פנים הכוללת את עיצוב חלליו הפנימיים של הבית כולל עיצוב הסלון, חדר השינה, חדרי הילדים והתינוקות, המטבח וגם השירותים והמקלחת. רבים אולי נוטים לחשוב כי עיצוב פנים הוא מנת חלקם של העשירים בעלי המותרות, אך עיצוב פנים לא חייב לעלות הון וברוב המקרים אפשר לעשות אותו לבד וכך להביע את הטעם האישי תוך מקוריות ויצירתיות.

בחלק מהמקרים עיצוב הפנים נעשה כחלק מתכנית אדריכלות כוללת המתייחסת גם אל עיצובו החיצוני של הבית, במקרים בהם בונים בית חדש לגמרי. אך ברוב המקרים עיצוב פנים נעשה בבית או דירה קיימים, לרוב מתוך רצון לרענן את העיצוב הקיים של הבית, על מנת שיתאים לדייריו ולצרכים. יש המעדיפים לשכור את שירותיו של מעצב פנים או של אדריכל ולהפקיד בידיו את מלאכת עיצוב החדרים, בעוד שאחרים לוקחים על עצמם את מלאכת העיצוב.

יש המעדיפים לשנות את עיצוב הבית בהדרגה, לרוב מסיבות כלכליות וכך לשנות בכל פעם חדר אחר בבית, בעוד שאחרים מעדיפים לעצב את כל חדרי הבית יחד, דבר אשר לרוב עוזר כאשר ישנו רצון לעצב את כלל החדרים באותו הסגנון על פי צו אופנה עכשווי. הסגנון גם הוא נוהג להשתנות מדי כמה שנים וכך אנו עדים לטרנדים של ממש בעיצוב פנים כאשר בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר סגנון מודרניסטי המאופיין בקווים נקיים וישרים ולרוב גם בצבעים ניטראליים ובהירים של לבן ושמנת.

לאילו שמעוניינים לעצב את פנים הבית מחדש אך לא בטוחים במה להתחיל, מומלץ ראשית לשבת ולחשוב על כל אחד מחדרי הבית ועל האווירה אותה רוצים להשיג בכל אחד מהחדרים. כך לדוגמא בעיצוב חדר שינה ישנה חשיבות לרוגע ואינטימיות, עיצוב הסלון לרוב דורש התחשבות בהרגלי האירוח וחיי היום יום של המשפחה, עיצוב חדר הילדים בדרך כלל דורש מעט שובבות והתאמה אישית לילד או לילדה וכן הלאה.

למרות הסגנונות המשתנים השוטפים אותנו מדי כמה שנים, חשוב לחשוב לפני שמשנים את עיצוב פנים הבית האם הסגנון הטרנדי ביותר באמת מתאים לנו באופן אישי ויותר מכך האם הוא פרקטי. כך למשל עיצוב חדר ילדים לבן ובוהק יכול מאוד להתאים לקטלוג עיצוב פנים, אך לא בטוח שהצבע הלבן יישאר לבן אחרי שהילדים יסיימו לצייר על הקירות ועל הרהיטים הלבנים ולכן ייתכן וכדאי להתאים את הסגנון הרצוי, גם לצרכים ולחיי היום יום.

עיצוב פנים הוא אופנה לכל דבר אבל משום שלא מדובר בג'ינס שניתן להחליף, כדאי לשקול טוב טוב את התאמת הפריטים בבית כולל ריהוט, דלתות החדרים, תמונות הקיר, יצירות אמנות וגם ריצוף. אמנם פריט אחד מיוחד יכול לשדרג את העיצוב בחדר אבל חוסר התאמה בין ריצוף, רהיטים ויצירת אמנות, יכולה למשוך את כל תשומת הלב. לאחר שבחרנו סגנון, רהיטים ואת ההתאמה המושלמת בין כולם, חשוב לזכור שעיצוב כמו אופנה ואמנות כולל טעם אישי ולכן כדאי להזכיר לעצמינו שאנחנו למעשה מעצבים את הבית שבו נצטרך אחר כך גם לגור ולכן טעמנו האישי צריך לבוא לפני כל קטלוג או אופנה מתחלפת.

הוספת תגובה
שם מלא:*

כותרת:*

תוכן התגובה: