חיפוש באתר

עיצוב חכם של הבית

איך בוחרים פריטי עיצוב בצורה נכונה

כשאנחנו ניגשים לעצב בית, בין אם מדובר בעיצוב אחרי סיום בנייה או רכישה של בית חדש ובין אם מדובר בשינוי ושדרוג של עיצוב ישן, הרי שיש לא מעט פריטים שאנחנו יכולים לקנות, פריטים שיכולים לשנות את העיצוב מקצה לקצה ולהפוך אותו להרבה יותר מעניין והרבה יותר מושך.

באופן טבעי, הבחירה שלנו בפריטים כאלה ואחרים, יהיו על בסיס נקודות כגון, כיצד אותם פריטים יכולים להשתלב בעיצוב, כיצד אותם פריטים יכולים להתאים לסגנון העיצוב שאנחנו רוצים לייצר, איך אותם פריטים יכולים להתאים לנו מבחינה מעשית ועוד. כל דבר קטן יכול להשפיע עלינו ולכן אנחנו צריכים להסתכל על התמונה הרחבה ולא רק על הפריט העיצוב הספציפי.

זה יכול לבוא לידי ביטוי בדברים גדולים, פיזית, למשל, כשאנחנו מחפשים שטיחים לחדרים, אז עלינו לשאול את עצמנו איך הם ישפיעו על העיצוב, איך הם ישפיעו על הנראות והשימוש בחדר, וכן, כיצד אנחנו נוכל להשתמש ולטפל בהם לאורך זמן, כך שיחזיקו מעמד זמן רב ונוכל ליהנות מהם. זה נכון גם לגבי פריטי עיצוב פחות "שימושיים" אך כאלה שיש להם השפעה משמעותית על הנראות, כמו למשל פריטי פיסול וציורים לעיצוב הבית, כאן הגודל והקונספט ישפיע יותר מאשר היבטים אחרים.

איך מבצעים את הבחירה הנכונה

כאמור, כשאנחנו מעוניינים לרכוש פריטי עיצוב לבית, כולל פריטים שעל פניו לא אמורים לשמש לצורך עיצוב אך המראה שלהם בהחלט יכול להשפיע עליו, כמו למשל, מנעולים או דברים אחרים, שימושיים שיכולים להשפיע על העיצוב והסגנון. הרי שאנחנו צריכים להתייחס תחילה לשאלה, איך הם יכולים להשפיע על הקונספט, על העיצוב של המקום, וכן כיצד הם יכולים להשתלב בו, גם מבחינת עיצוב וגם מבחינות אחרות, למשל, מבחינה פרקטית.

עוד נקודה שאנחנו צריכים לקחת בחשבון, אף פרט לא עומד בפני עצמו, אף פעם לא נמצא לבד בחלל החדר או הבית. לכן צריך גם לקחת בחשבון איך הפריטים השונים משתלבים ביחד, בין אם זה מבחינת עיצוב, בין אם זה מבחינות שימושיות וכן מבחינות אחרות.

הוספת תגובה
שם מלא:*

כותרת:*

תוכן התגובה: