חיפוש באתר

רהיטים

רהיטים לחדר בבית או לחדר במשרד

לא בטוח כי כל אדם השב לביתו לאחר יום עבודה ארוך, שם לב לריהוט הממלא את הבית, בין אם בסלון, בחדר השינה או בחדר האמבטיה. אך רק כאשר משנים במעט את הריהוט בבית או קונים רהיט חדש, מבינים איזו חשיבות ישנה לרהיטים במסגרת עיצוב הבית ובנתינת התחושה הרצויה לחדר. גם הריהוט כמו יתר התחומים הכלולים בעיצוב או אופנה, עובר מדי כמה שנים שינויים וסגנונות וכל אחד למעשה יכול בעזרת רהיט אחד ייחודי להביע את טעמו האישי ולהפוך לחלוטין את התחושה בחלל.

רהיטים הם למעשה משפחה רחבה של פריטים שכמעט לכולנו יש בבית, חלקם פרקטיים יותר כמו כסא, שולחן, מיטה, ארון, שידה, רהיטי גן ועוד, אך בחנויות רהיטים כיום ניתן למצוא גם לא מעט רהיטים שנועדו למלא פינה בבית או פשוט להוסיף קצת עיצוב לחדר ואינם ממלאים איזשהו תפקיד פרקטי. זאת כאשר כל אחד מאיתנו וודאי יוכל למצוא בביתו הפרטי רהיטים פרקטיים יותר, יחד עם רהיטים ייחודים שממלאים תפקיד פרקטי פחות.

ללא ספק מי שמבקש לרהט את ביתו בפעם הראשונה, זקוק באופן בסיסי לרהיטים שאנו משתמשים בהם באופן יומיומי, כאשר הראשון בהם הוא כמובן מיטה ומיד אחריה צריך לבחור ספה או מערכת ישיבה לסלון, ארון בגדים יחד עם ארונות לאחסון, שידה או מספר שידות בהתאם למספר האנשים הגרים בבית, פינת אוכל הכוללת שולחן וכסאות ולאחר מכן ניתן לבחור גם רהיטים שאנו משתמשים בהם לעתים רחוקות יותר כמו מזנון או ספריה.

כאשר בוחרים רהיטים לבית מומלץ לפני שמתמקדים בנושא עיצוב פנים, לחשוב לא מעט על רהיטים פרקטיים וכך לדוגמא כאשר בוחרים מיטה, כדאי לבחור מיטה נוחה על פני מיטה מעוצבת במיוחד. כאשר בוחרים ארון, כדאי קודם לבדוק את גודל הארון, כמות המדפים יחד עם מקומות התלייה, לפני שבודקים את עיצוב דלתות הארון. כך גם כאשר בוחרים פינת אוכל, שכן האורחים וודאי ישמחו יותר לשבת בנוחות לארוחה, מאשר להחמיא לכם על כסא אוכל יפה אך לא נוח.

יחד עם זאת, לאחר שהקפדנו על נוחות והתאמת הרהיטים לשימוש שנעשה בהם, כדאי לזכור כי לרהיטים יש תפקיד חשוב מאוד בהשפעה על עיצוב הבית וכך גם אם הקפדנו על עיצוב מדויק מאוד בחדר מסוים, מספיק רק ארון אחד או מיטה לא מתאימים, על מנת להרוס את העיצוב עליו טרחנו ועמלנו. אבל בדיוק מהסיבה הזו ומכיוון שסגנונות העיצוב משתנים במהרה, למי שלא רוצה או יכול להחליף את כל הרהיטים בבית מדי כמה שנים מומלץ לבחור רהיטים פשוטים למראה, כאלו שיתאימו לרהיטים אחרים שנרכוש בעתיד או לכל סגנון עיצוב מתחדש.

מכיוון שקניית רהיטים אינה דבר שמה בכך, גם מכיוון שרהיטים גדולים עולים לא מעט כסף, אך גם מכיוון שרובינו לא מעוניינים להשקיע מאמצים בריהוט הבית לעתים תכופות, חשוב לכולנו להשקיע זמן ומחשבה בבחירת רהיטים לבית. זאת כאשר בחירת רהיטים לרוב כוללת שיטוט בין חנויות רהיטים בחיפוש אחר החנות שמחזיקה את הרהיטים בסגנון הרצוי ובשנים האחרונות מרבית האנשים התרים אחר רהיטים חדשים לבית וודאי מבקרים בהיכל הריהוט הגדול ביותר בארץ, חנות איקאה לרהיטים.

בין אם בוחרים לרהט את כל הבית דרך איקאה, דרך חנויות רהיטים קטנות, באמצעות הזמנת רהיטים בעיצוב מעצבים מפורסמים ואפילו בשיטת עשה זאת בעצמך בה אנו בונים את הרהיטים בעצמינו, רהיטים היו ויהיו תמיד חלק בלתי נפרד מחיי היום יום, כאשר לעתים הם רק ממלאים את ייעודם ולעתים הם גם עוזרים לנו בעיצוב ומצליחים להפוך ליצירת אמנות של ממש.

הוספת תגובה
שם מלא:*

כותרת:*

תוכן התגובה: