חיפוש באתר

הובלות

מעבר דירה הוא עסק לא פשוט ושירות הובלות מקצועי יכול להקל במעט על הקושי

בין תחושות ההתרגשות וההתחדשות שמביא עימו מעבר לדירה חדשה, יש גם לא מעט תחושות תסכול וחשש מפני החלק הפחות נעים אך המשמעותי, שהוא המעבר עצמו ולמעשה הובלת רהיטים וחפצים אל הדירה או הבית החדשים. למרבה הצער כמעט בכל המקרים אין באמת דרך להימנע מהובלה ובין אם מכירים חבר עם רכב גדול או אם בוחרים בדרך הסטנדרטית יותר של שכירת חברת הובלות, לרוב מדובר ביום מלא בחששות ומתחים והרוב רק מקווים שהוא יעבור בשלום וכי כל החפצים יגיעו ליעדם בשלום.

על מנת להבטיח כי החפצים היקרים שלנו אכן יגיעו למעונם החדש שלמים וללא פגע מומלץ לתכנן מבעוד מועד את יום ההובלה כראוי ולהקדיש את הזמן הראוי להכין את החפצים המיועדים להובלה. מכיוון שאריזת החפצים יחד עם פירוק ארונות או מקררים גדולים במיוחד הם משימה בפני עצמה, כזו הדורשת תכנון וזמן טרם יום ההובלה, כיום ניתן למצוא גם לא מעט חברות הובלה שידאגו גם לארוז את החפצים, לעטוף חפצים שבירים ולהכין מכשירי חשמל ורהיטים עדינים להובלה.

למרות האפשרות הקיימת מרבית האנשים מעדיפים לבצע את מלאכת האריזה בעצמם ולשכור חברה לצורך ההובלה בלבד, במקרים רבים מתוך רצון לחסוך כסף. יחד עם זאת, חשוב להבין כי כמו בתחומים אחרים דווקא כאשר אנו מעוניינים לחסוך אנו עלולים לשלם ביוקר ולא מעט אנשים אשר ניסו לחסוך במעבר דירה וכך שכרו חברת הובלות לא אמינה ומנוסה מצאו עצמם עם חפצים שבורים במקרה הטוב ועם חפצים שנגנבו במקרה הרע.

על מנת להבטיח כי חפצינו היקרים נמצאים בידיים טובות ואכן יגיעו למשכנם החדש שלמים, כיום מומלץ לדרוש לחתום על חוזה מול חברת ההובלות, כזה המסכם מראש את הזכויות והחובות של שני הצדדים. כיום ניתן למצוא כבר חוזים סטנדרטים המפרטים את הסעיפים העיקריים הכלולים בהובלה, אך חשוב להקפיד ולהכניס לחוזה גם פרטים אשר סוכמו מול חברת ההובלות בעל פה.

אחד הדברים אשר צריכים להופיע בכל חוזה הובלות הוא פירוט הציוד המיועד להובלה כולל מספר ארגזים ופירוט כללי של תכולתם, יחד עם חפצים גדולים יותר כולל מכשירי חשמל ורהיטים. סעיף חשוב נוסף צריך לפרט את זמן ההעברה המדויק ובו יצוינו באופן ברור התאריך וגם השעה שנקבעה להעברה. מכיוון שלא מעט אנשים מצאו עצמם מחכים כמה שעות למובילים שניסו להכניס יותר מדי הובלות באותו היום, הסעיף הנוגע לזמן ההעברה יעזור להבטיח כי ההובלה תתחיל בזמן ותסתיים בזמן.

לבסוף, חשוב לזכור להכניס לחוזה גם את המחיר, כאשר זה משתנה על ידי לא מעט משתנים, אשר משפיעים בסופו של דבר על הזמן שתיקח ההובלה כולה, מתחילתה עד סופה. זמן ההובלה מושפע ראשית מהמרחק בין נקודת המוצא ליעד המבוקש, שזה הזמן שלוקח לאותו מוביל לנוע בדרכים, וכך הובלות בתוך העיר יעלו פחות מהובלות בין ערים שונות. שנית ככל שיש מספר גדול יותר של מובילים תאלצו לשלם יותר ולא רק בטיפים וגם אם קיימים תנאים לא סבירים או מכשולים אשר יצריכו שימוש במנוף או בית ללא מעלית המחיר בחוזה יעלה.

לאחר שסוכמו כל הפרטים והחוזה נחתם, כל שנשאר לעשות הוא להכין את החפצים והרהיטים ליום המעבר ולא להשאיר משימות ליום ההובלה. ביום הזה כדאי להיות פנויים לכל בעיה שתצוץ, בתקווה שהכול אכן ילך חלק וכי כל חפצינו יגיעו למשכנם החדש בשלום.

הוספת תגובה
שם מלא:*

כותרת:*

תוכן התגובה: