חיפוש באתר

שירותים ומקלחות

אם בעבר חדר השירותים והמקלחת בבית היו מוזנחים ונמצאים בסוף סדר העדיפויות בבית, אז היום עיצוב חדרים אלו הוא חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית

כאשר אנו מעצבים את חדרי הבית, בין אם עיצוב כולל ובין אם רענון של העיצוב הקיים אנו דואגים לקחת בחשבון את תפקידו של כל חדר וחדר בסדר היום שלנו ואת הטקסים היומיומיים שאנו מבצעים בכל אחד מחדרי הבית. כחלק מהעיצוב חשוב לנו מאוד גם לדאוג להתאים את העיצוב ככל הניתן לפרקטיות של אותו החדר, מה שהופך את חדר השירותים והמקלחת שבלעדיהם לא ניתן כלל להתגורר בבית, לאילו שאנו משקיעים בהם אולי את הכי הרבה מחשבה בעיצוב.

אם בעבר המקלחת והשירותים היו חדרים בהם לא השקענו יותר מדי מאמצים או משאבים בעיצוב והם תפקדו כחדר פרקטי בלבד, היום רבים מעריכים הרבה יותר את הזמן בתחילתו או בסופו של היום, בו אנו מתרעננים ורוחצים את גופנו ומהסיבה הזו בשנים האחרונות אנו יכולים לראות יותר תשומת לב בעיצוב גם של מקלחות ושירותים.

כאשר אנו בוחנים דירות חדשות ובתים שנבנו בשנים האחרונות, בהחלט ניתן לראות כי כיום המקלחת והשירותים מקבלים את הכבוד המגיע להם והם נבנים מרווחים מאוד. אבל מי שמבקש לשפץ ולעצב מחדש מקלחת ושירותים בדירות ישנות יותר, שנבנו לפני כמה עשורים, ודאי שם לב כי בעבר המקלחת והשירותים נבנו בצפיפות רבה יותר ומרווחים הרבה פחות.

בין אם מבקשים לעצב מקלחת ושירותים בדירה חדשה ומרווחת ובין אם בדירה ישנה וצפופה יותר, ישנם מספר אלמנטים שחשוב לקחת בחשבון על מנת שהעיצוב יהיה מוצלח אך גם פרקטי, זאת כאשר לשילוב של עיצוב ופרקטיות בשירותים ישנה חשיבות מכרעת שכן החומרים והאלמנטים אותם נבחר יצטרכו להיות לא רק יפים אלא גם לעמוד ברטיבות ולחות המתלווה למקלחת.

אם בסלון הספות הן אילו שיתנו את הדומיננטיות בעיצוב ובמטבח יהיו אלו ארונות המטבח, כאשר מדובר בעיצוב שירותים ומקלחת בדרך כלל מדובר בשילוב של מקלחון או אמבטיה יחד עם האריחים או הקרמיקה שיכסו את הקירות ואת הרצפה. כיום ניתן למצוא כמעט בכל החנויות מקלחונים מפוארים ואת גודלם ניתן להתאים לחדר האמבטיה. המקלחון הסטנדרטי הוא מקלחון בגודל של כ- 90 ס"מ על 90 ס"מ אך מי שזכה בחדר אמבטיה מרווח יותר יכול להרשות לעצמו להגדיל את גודל המקלחון בהתאם.

רוב המקלחונים כיום מגיעים גם עם טוש או מה שבחלק מהחנויות נקרא כבר 'עמוד פינוק' משום שהטוש כבר מכיל צג ועליו טמפרטורת המים יחד עם זרנוקים קטנים יותר שנותנים תחושה של ספא. לאחר שנבחר גודל המקלחון ניתן לבחור גם את סוג הקרמיקה או אריחי אמבטיה שלמעשה יתנו את הטון העיצובי המשמעותי ביותר. כיום ניתן לבחור באותם אריחים או קרמיקה לרצפה ולקירות האמבטיה או לשלב בין מספר סוגי צבעים, טקסטורות וחומרים.

לאחר בחירת גודל המקלחון וסוג הקרמיקה או האריחים ניתן לבחור ארונות אמבטיה אשר צריכים להתאים בגודלם לגודל המקלחון ובסוגם, הן מבחינת הטקסטורה והן מבחינת הגוון לאריחים והקרמיקה שנבחרו. על מנת להגיע לעיצוב אמבטיה מוצלח מומלץ לקחת איתכם תמיד חתיכה מהקרמיקה או החרסינה שנבחרה לאמבטיה וכך ניתן יהיה להתאים אותה במקום לכל ארון אמבטיה או אלמנט עיצובי אחר ולהגיע לעיצוב האמבטיה אותו דמיינתם.

הוספת תגובה
שם מלא:*

כותרת:*

תוכן התגובה: