חיפוש באתר

פרקטים

פרקטים תורמים רבות לעיצוב הדירה גם בשל פרקטיות וגם בשל עיצוב ויופי

פרקטים מעניקים לרצפת הבית מראה חמים ונעים ויש רבים המעדיפים את שיטת העיצוב הזו מאשר שימוש במרצפות. מעבר למראה, ישנם יתרונות נוספים ברצפות עשויות פרקטים כמו למשל היותם מבודדים ולכן בחורף הרצפה פחות קרה ולכן ילדים יכולים להתרוצץ עליה יחפים או עם גרביים.

 

פרקטים – לקראת קניה

לפני שמגיעים למעמד הרכישה של פרקטים, כדאי לבצע כמה צעדים. הצעד הראשון צריך להיות הגדרת המטרות, למשל, מה יותר חשוב לכם, עמידות לאורך זמן, או מחיר זול. למשל אם זו דירה שכורה וברצונכם להשקיע כמה שפחות, היות ולא בטוח שתישארו שם זמן רב, אז כדאי למצוא מוצר במחיר זול, בעוד אם זו דירה שלכם להשקעה, אולי תעדיפו פרקטים יקרים יותר אבל באיכות גבוהה. כדאי להיוועץ בבעל מקצוע מומחה בתחום כמו מעצב פנים ושיגיע אליכם לראות את השטח ולתת חוות דעת בטרם הרכישה.

 

מלבד עלויות של פרקטים ישנן הוצאות נוספות כמו עלות התקנה, ספוג, וחומרים נוספים. בררו זאת כשאתם מבררים את מחיר הפרקט עצמו. בדקו גם מי הולך להתקין עבורכם, היות וישנן בעלי מקצוע אמינים ומנוסים, וכמו בכל תחום אחר, ישנם גם אנשים לא מקצועיים שלא משקיעים בעבודתם. בדקו גם אם בתום התקנת הפרקטים ינקו את כל הלכלוך שנוצר, היות ויש חברות שעושות זאת, גם אם זה אומר תשלום גבוה יותר, ויש כאלה שמשאירים אתכם עם הבלגאן.

 

פרקטים – תחזוקה

אם רכשתם פרקטים איכותיים, תוכלו לסייע לשמור על שלמותם לאורך זמן על ידי נקיטת אמצעים בסיסיים, כמו להימנע משפיכת מים עליהם. כשאתם באים לשטוף רצפת פרקט, חשוב שלא לשפוך כמות של מים, ולכן לא לעשות ספונג'ה של שפיכת דליים על הרצפה. כדי לנקות פרקטים, יש לטאטא, לנגב, ולשאוב מעת לעת. כדאי לנגב עם מגב בעל ראש כותנה, ולא לשאוב עם שואב אבק חובט אלא שואב עם ראש מברשת רכה. אם נשפכים נוזלים על הרצפה, כדאי לספוג אותם מיד עם מטלית.

 

אמצעי הגנה נוסף, הוא הצבת שטיחונים בכניסה למשטח המרוצף פרקטים. שטיחונים במקומות בהם עוברים הרבה, כמו בכניסה לבית או במסדרונות, תסייע בצמצום הלכלוך.

הוספת תגובה
שם מלא:*

כותרת:*

תוכן התגובה: