חיפוש באתר

חדר ילדים

מה חשוב בעת עיצוב חדרים לילדים והתאמתו לגיל הילד

כאשר אנו מעצבים את חדרי הבית, מסדרים את הרהיטים, בוחרים את הצבע לקירות ולמעשה מנסים ליצור את התחושה הרצויה בכל חדר, מלבד אסתטיות ופרקטיות, אחד הדברים החשובים ביותר בעיצוב חדרי הבית הוא עמידות בזמן, כאשר מדובר לא רק מבחינה פיזית אלא גם מבחינת טעם. חשוב לנו כי כל עיצוב שנבחר יחזיק מעמד בפני נזקי הזמן והבלאי, אך גם חשוב לנו שגם עוד כמה שנים כאשר נכנס לכל חדר, עדיין נאהב את העיצוב ונדמה כי אחד החדרים בהם הכי קשה ליצור עיצוב עמיד בזמן הוא חדר הילדים.

בתור אנשים מבוגרים יש יותר סיכוי כי כל עיצוב שנבחר כיום יהיה עדיין רלוונטי יחסית עוד כמה שנים, אך כאשר מדובר על עיצוב חדרי ילדים, אנו יכולים לעצב בהשקעה רבה חדר תינוקות אך לאחר כמה שנים כבר יהיה מדובר באיש או אישה קטנטנים ומוביילים לתינוקות כנראה כבר לא יהיו רלוונטיים. מהסיבה הזו ישנה חשיבות רבה לקחת בחשבון את הקצב המהיר שבו ילדים גדלים כאשר אנו מעצבים חדרי ילדים.

למרות הצמיחה המהירה של הילדים, אין זה אומר כי עלינו לעצב את חדר הילדים כקובייה לבנה נטולת אופי, אך חשוב כמו ביתר חדרי הבית כולל סלון, חדר שינה או חדר האמבטיה, לא להשקיע יותר מדיי בעיצוב מיוחד מדי או כזה שעלול להיות קשה לשנות, בייחוד לא במקרים בהם אנו יודעים מראש כי אנו מעוניינים שהעיצוב יישאר לכמה שיותר זמן. כמובן שבמקרים בהם אנו בוחרים בעיצוב מיוחד מתוך ידיעה שנשנה אותו עוד שנה או שנתיים, בדרך כלל יש יותר מקום לדמיון, אך ברוב המקרים מומלץ לבחור עיצוב מתוך מטרה להשאיר אותו כמה שיותר זמן.

אחת הדרכים להבטיח כי אנו מעצבים את חדר הילדים לכמה שנים טובות היא ראשית לערב את הילדים בבחירת העיצוב ולמרות כי כאשר מדובר בחדר תינוקות, לקטנטנים בדרך כלל אין יותר מדי מה להגיד, כאשר מדובר בפעוטות ובילדים גדולים יותר, אחת הדרכים לגרום לעיצוב מוצלח היא להפוך אותו לחוויה משפחתית ולערב את הילדים בבחירה של הצבע לקיר, הטפט, מדבקת הקיר והמיטה.

דרך נוספת שיכולה לעזור להתאים את העיצוב בהתאם לגילו של הילד היא לבחור רהיטים סולידיים יחסית, כך שמומלץ להימנע ממיטה בצורת ספיידרמן ולבחור במיטה פשוטה שתוכל להתאים לילד בן 3 אבל גם לילד בן 10 או 12 שכן קנייה של מיטה כל כמה שנים יכולה להפוך להוצאה כבדה. במקום זאת, על מנת בכל זאת להעניק לחדר תחושה שאכן מדובר בחדר של ילד בן 3 או 6 או גם 9, ניתן להשתמש באמצעים לא יקרים, אך כאלו שיהיו יעילים וקלים להחלפה כל כמה שנים.

אחת מהדרכים האלו היא שימוש במדבקות קיר או טפטים שייתנו את מירב הטון בעיצוב החדר. כך לדוגמא כאשר הרהיטים סולידיים ניתן להשתמש במדבקות של פו הדוב לחדר של ילד בן 3 וכאשר זה גדל אפשר להוריד את המדבקות בקלות ולבחור מדבקות חדשות או טפט בהתאם לטעמו האישי והמגובש יותר של הילד. יחד עם כל זאת חשוב לזכור בעיצוב של חדרי ילדים לכל הגילאים כי בכל עיצוב שנבחר ולאורך כל הדרך, בבחירת הרהיטים וסידורם בחדר, הבטיחות צריכה להיות ראשונה.

כמובן שכאשר הילדים קטנים מאוד חשוב להקפיד על מיטה מתאימה, כזו שתכלול קרש נגד נפילות וביתר הרהיטים חשוב לבדוק יציבות וגם כיסוי של פינות חדות על כיסאות או שולחנות נמוכים. בלא מעט מחדרי הילדים מתגוררים יותר מילד אחד ובמקרים רבים מיטת קומותיים היא דרך מצוינת לחסוך מקום בחדר, אך חשוב להקפיד על בטיחות ובכל רהיט אותו בוחרים חשוב להקפיד על תקן של מכון התקנים ועל התאמה לשימוש לילדים קטנים.

הוספת תגובה
שם מלא:*

כותרת:*

תוכן התגובה: